Strona główna   /   Aktualności
Aktualności
 
2012-01-27

Rozruch technologiczny Laboratorium Syntezy Innowacyjnych Materiałów i Elementów

W Laboratorium Syntezy Innowacyjnych Metriałów i Elementów, które zlokalizowane jest na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej został przeprowadzony rozruch technologiczny systemu MW PACVD. Sprzęt ten będzie słuĹźył do prowadzania wielostronnych badań mających zastosowanie m.in. w implantologii, chirurgii, stomatologii, optyce.

System MW PACVD został wyporodukowany w Japonii, a na Politechnikę Gdańską został sprowadzony przez amerykański oddział firmy SEKI Technotron. Rozruch technologiczny został przeprowadzony przez japońskich inĹźynierów, pod kierownictwem Pana Boba Johnsona, wiceprezesa SEKI Technotron USA.

Wizytę w laboratorium złoĹźył Prorektor Politechniki Gdańskiej ds. Współpracy i Programów Międzynarodowych prof. dr hab. inĹź. Andrzej Zieliński, kierownik merytoryczny projektu "Centrum Zaawansowanych Technologii POMORZE". Po laboratorium oprowadzał dr inĹź. Piotr Wroczyński, kierownik Laboratorium Syntezy Innowacyjnych Metriałów i Elementów.

Zakup systemu MW PACVD, jak równieĹź remont i adaptację pomieszczeń laboratoryjnych dofinansuje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.5.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-13 w 75% wartości kosztów kwalifikowalnych.

 

 
Pozostałe aktualności